škola v přírodě | Základní škola Zlín, Slovenská 3076

Základní škola Zlín, Slovenská 3076

Základní škola Zlín,
Slovenská 3076

760 01 Zlín
tel.: 577 006 521
e-mail: zsslov@zsslovenska.eu

datová schránka: yqimupe

 
ŠKOLA V PŘÍRODĚ

Naše škola organizuje také školy v přírodě. Pravidelně jsou to týdenní pobyty pro žáky 3. ročníku 1. stupně, zapojení ostatních ročníků je dobrovolné.

Vybíráme ubytovací zařízení, které je provozováno celoročně vždy v nějaké zajímavé lokalitě našeho regionu a blízkého okolí. Školy v přírodě jsme strávili v Rožnově pod Radhoštěm, na Ploštině u Valašských Klobouk, v Turčianských Teplicích (termální lázně na Slovensku), na Horní Bečvě v Beskydech, na Všemině, ve Vizovicích, na Jelenovské, ve Velkých Karlovicích, na Vsackém Cábu, v Koryčanech u Uherského Hradiště, na Soláni.

Úkolem školy v přírodě je pobyt na zdravém vzduchu, zapojení dětí do kolektivních sportovních a zábavných aktivit, vedení dětí k samostatnosti, sebeobsluze, ohleduplnosti, zodpovědnosti, společenskému chování a užívání společného majetku.

Kromě krátkého dopoledního výukového bloku připravujeme pro žáky mnoho sportovních aktivit (vybíjená, kopaná, orientační běh, plavání, stolní tenis, jízda na koni) i spousty zábavných soutěží a her (kufr, pohádkový les, videostop, výtvarná soutěž, karneval, diskotéka, táborák), vše bez mobilního telefonu a televize.

Pobyty tříd mimo školu přispívají k rozvoji vzájemných vztahů mezi žáky i učiteli.


Základní škola Zlín, Slovenská 3076 | 2011-2014 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz