Maďarsko | Základní škola Zlín, Slovenská 3076

Základní škola Zlín, Slovenská 3076

Základní škola Zlín,
Slovenská 3076

760 01 Zlín
tel.: 577 006 521
e-mail: zsslov@zsslovenska.eu

datová schránka: yqimupe

 
MAĎARSKO

Budapešť a Gyor

Exkurze do hlavního města Maďarska a termálních lázní Gyor

Odjezd od školy je ve velmi brzkých ranních hodinách.Do hlavního města Maďarska Budapešti přijíždíme po jedné z největších pamětihodnostech, Széchenyiho Řetězovém mostě. Navštěvujeme tradiční tržnici, kde nahlédneme pod

- - -

pokličku maďarské kuchyně a výhodně zakoupíme místní speciality. Následně vyjedeme na návrší Gellért s pevností, odkud se nám rozevře pohádkový výhled na obě části města - Budu a Pešť.

Hlavní město Maďarska se do povědomí dostalo jako jedno z nejhezčích míst světového kulturního dědictví. Pouze Budapešť může o sobě říci, že má největší budovu Parlamentu v Evropě, že je tu největší synagoga, že má první podzemní dráhu na evropském kontinentu. Vedle zachovaných památek z dob římského impéria, funkčních objektů tureckých lázní, stojí řada gotických, barokních staveb i mimořádně bohatá škála secesních budov. Budapešť je po zásluze nazývána "Dunajskou královnou", pramení zde více než sto termálních pramenů, které jsou zachycovány ve 12 léčebných lázních.

- - -

K dalším důležitějším pamětihodnostem patří největší evropská synagoga, Bazilika sv. Štěpána, Královský Hrad na Budíně a obrovská socha biskupa sv. Gellérta za Alžbětiným mostem. Při procházce staroslavnou Andrássyho třídou se dostaneme na Náměstí Hrdinů s impozantním památníkem nejvýznačnějších osobností maďarské historie a k Městskému parku, který rovněž nabízí paletu zajímavostí a hodně příležitostí k našim společným fotografiím.

Ovšem největší a nezapomenutelný zážitek je návštěva termálních lázní v Györu. Město Györ se nachází při soutoku tří řek - Dunaje, Ráby a Rábce a jeho historické centrum, jenž bylo místem korunovací maďarských králů a přes více než 1.000 let sídlem biskupa, je dodnes chráněno hradbami ze 16. století. V tomto městě leží vodní park, který prošel velkou rekonstrukcí a patří k nejhezčím v Maďarsku. Zdejší léčivá voda pomáhá hlavně

- - -

při léčbě pohybového ústrojí. Spojené vnitřní i venkovní bazény s teplotou vody 34-39°C, množství vodních atrakcí, relaxační jeskyně, vodní bary a kvalitní služby jsou předností tohoto termálu. Navíc objekt leží přímo v centru 4. největšího města Maďarska.

Exkurze je pro děti školního věku vhodná po stránce naučné i po stránce zábavné.

Zájezd je vzrušující, velmi oblíbený a děti na něj rády ještě dlouho vzpomínají.

 


Základní škola Zlín, Slovenská 3076 | 2011-2014 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz