lvk | Základní škola Zlín, Slovenská 3076

Základní škola Zlín, Slovenská 3076

Základní škola Zlín,
Slovenská 3076

760 01 Zlín
tel.: 577 006 521
e-mail: zsslov@zsslovenska.eu

datová schránka: yqimupe

 
Lyžařský výcvikový kurz

Naše škola zajišťuje lyžařský výcvikový kurz pro žáky 7.tříd.

Od roku 2018 jezdíme do Jeseníků na horský hotel Brans (http://www.brans.cz/), lyžařské středisko Kopřivná (https://www.koprivna.cz/skiareal). Jedná se o jedno z nejmodernějších lyžařských středisek na severní Moravě.

Středisko nabízí každodenně upravené, zasněžené a osvětlené sjezdovky, jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé a zkušené lyžaře. Celkem jsou zde dvě sjezdovky, jedna s obtížností modrá a jedna s obtížností červená. Transport lyžařů zajišťují tři vleky - šestimístná sedačková lanovka, vlek kotva a pojízdný koberec.

Součástí kurzu je také běžecký výcvik. V okolí se nacházejí běžecké stopy pro náročné i nenáročné běžkaře.

Kromě lyžařských dovedností získávají žáci i teoretické znalosti. Poslechnou si přednášku o začátcích a vývoji lyžování. Seznámí se s mazáním a broušením lyží, lyžařskou výstrojí a výzbrojí. Třetí den je zdravotní vycházka, v rámci seznámení s místním okolí. Oblíbený je i karneval v maskách. Závěrečný den kurzu je vždy zakončen závody v obřím slalomu a běžeckými závody. Závodí všichni bez ohledu na startovní nervozitu nebo strach. Trať je postavena tak, aby ji sjel každý. Poslední večer je zakončen oblíbenou diskotékou.


Základní škola Zlín, Slovenská 3076 | 2011-2014 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz