Itálie | Základní škola Zlín, Slovenská 3076

Základní škola Zlín, Slovenská 3076

Základní škola Zlín,
Slovenská 3076

760 01 Zlín
tel.: 577 006 521
e-mail: zsslov@zsslovenska.eu

datová schránka: yqimupe

 
Itálie

Florencie - Řím - Benátky

Kabinet zeměpisu ve spolupráci s CK Rapant a spol. pořádá pro naše žáky , velmi krásnou zahraniční exkurzi v Itálii. Zájezd je tradičně plný nádherných zážitků, měst a koupání v moři.

- - -


Program:

 1.den : odjezd v 16.hod od školy, noční přesun do Itálie.

2.den : Výjezd na vyhlídku nad městem a prohlídka města z nadhledu. Vysednutí z busu, snídaně z vlastních zásob a odchod na celodenní prohlídku města. Je třeba počítat s tím, že budeme celý den mimo autobus. Svačinu, pití a další osobní potřeby je třeba si vzít se sebou do batůžku. Autobus odjede parkovat na centrální parkoviště. Poté navštívíme kolébku renesance Florencii a prohlédneme si všechny významné památky jednoho z nejkrásnějších měst světa (Palazzo Vecchio, Piazza del Duomo s katedrálou, kampanilou a baptisteriem, most Ponte Vecchio, Palazzo Pitti atd.). Odpoledne odjezd na ubytování poblíž Říma. Nocleh.

3.den : po snídani pojedeme místní dopravou (vlakem) do centra Říma. Náš autobus nás zaveze k vlakovému nádraží. Vlakem je to pohodlnější, ale hlavně rychlejší !!! Přijedeme přímo do centra a dále bude následovat celodenní pěší prohlídka hlavních památek. Coloseum, Forum Romanum, památník Victora Emanuella, Španělské

- - -

schody, fontány a pěší zóna města. Budeme se snažit ukázat maximum. Večer vlakem návrat na ubytování a procházka kolem moře, prohlídka letovistka Římanů v Ostii. Nocleh.

4.den : po snídani opět vlakem do centra města. Tentokráte vysedneme u Vatikánu a prohlídka Náměstí sv. Petra, Baziliky sv. Petra, Vatikánských muzeí, Andělského hradu a pěší zóny města. Večer opět vlakem návrat na ubytování, nocleh.

 5.den:  brzy ráno (snídaně v balíčku) odjezd na sever Itálie. Přejezd do Benátek trvá cca 7 hodin. Příjezd na Lido di Jésolo a vaporetem (lodička - místní doprava) přesun na náměstí S.Marko. Prohlídka Dóžecího paláce, vyhlídkové věže Campanilla, Mostu nářků a pěší okruh městem přes most Rialto kolem

- - -

Canalu Grande na náměstí S.Polo a zpět přes most Academia návrat na náměstí S.Marko. Osobní volno na náměstí k drobným nákupům. Večer odjezd vaporetem zpět na Lido di Jésolo. Krátký odpočinek u moře a v nočních hodinách odjezd autobusem do Rakouska. Noční průjezd.

6.den : příjezd okolo 12 hod. do Zlína.

 


Základní škola Zlín, Slovenská 3076 | 2011-2014 | Vypnout grafiku | Mapa webu | Code by PCHweb.cz